אייקון פייסבוק English Version

גופי תאורה תעשייתיים

גופי תאורה לתעשייה
תוכן עניינים

בדרך כלל כשאנחנו בוחרים גופי תאורה לבית, אנחנו בוחנים שאלות כמו גודל, עיצוב ואופי השימוש שאנחנו יכולים לעשות איתם וכמובן עד כמה הם יעילים עבורנו. לעומת זאת, כשאנחנו בוחרים גופי תאורה למפעלים, מבני עבודה או מקומות אחרים בהם מתבצע תהליך של ייצור, עלינו לחשוב על דברים אחרים אשר יכולים להשפיע על אופי הבחירה שלנו.

 

למעשה, במקרים אלו אנחנו צריכים לבחור בגופי תאורה תעשייתיים, כלומר גופי תאורה שיכולים להתאים למבנה תעשייתי על פי פרמטרים מסוימים. לדוגמא, הם צריכים להיות גדולים וחזקים יותר על מנת שכמות גדולה של אנשים יוכלו להשתמש בהם, הם צריכים להיות עמידים, הן מפני הנורות בהן נשתמש והן מפני חומרים ואלמנטים אחרים בהם אנחנו משתמשים בעת העבודה במקום, והם צריכים להתאים לאופי העבודה במקום, בין אם זה בגודל, בחסכון בצריכת החשמל, ועוד.

 

לשמחתנו הרבה, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של גופי תאורה תעשייתיים אשר יכולים להתאים לצרכים שלנו, אנחנו רק צריכים לדעת מה אנחנו מחפשים והיכן לבצע את החיפוש. בחלק של המאמר אנחנו נתייחס לכך. לפני כן צריך לזכור, אין אחידות בתנאים שאנחנו נדרשים להם במסגרת מבני תעשייה, כלומר, לא בכל מקום נדרש אותו גוף תאורה, אפילו בתוך מבנה מסוים, ייתכן ונצטרך להשתמש במספר גופים מסוגים שונים. עלינו לקחת את זה בחשבון כשאנחנו ניגשים לבחור גוף כזה או אחר.

 

כיצד בוחרים גופי תאורה תעשייתיים

בשלב ראשון, חשוב לאבחן את המקום מבחינת גודל וצרכים. לשם כך אנחנו גם נתייחס לשאלות כמו, כמה עובדים שוהים במקום, מה בדיוק הם עושים, עם אילו חומרים הם עובדים, כמה אור נכנס פנימה מפתחים חיצוניים, וכן כיצד אנחנו יכולים לחלק את מיקום גופי התאורה בשטח.

 

בשלב השני, אנחנו נבחן היכן אנחנו רוצים להציב את אותם גופי תאורה, כך שנוכל לעשות בהם שימוש יעיל. מן הסתם אנחנו נרצה לפצל את המיקום שלהם, על מנת שהפיזור של האור יהיה חכם יותר. צריך לזכור, אנחנו לא נרצה שחלל המבנה יהיה חשוך מדי אך גם שלא יהיה מואר עד לרמה כזו של סנוור.

 

בשלב השלישי, נבחן האם מדובר בגופי תאורה ידידותיים לסביבה, למשל, חסכוניים בצריכת החשמל, עשויים מחומרים "ירוקים" ועוד. כל זה יכול לאפשר לנו לחסוך בעלויות של רכישת גופי תאורה מחד ובעלויות החשמל מאידך.

 

צריך לשים לב לנקודה נוספת והיא עיצוב המבנה מבחינת גובה תקרות, אופי הקירות, כלומר המקומות עליהם אנחנו נתלה את אותם גופי תאורה. כך יהיה לנו קל יותר להתאים אותם לחלל החדר.

אפשר להשתמש בתוכנות הדמיה שונות לצורך הצבת גופי תאורה לפני רכישה, על מנת שנוכל לבחון כיצד הם ייראו במקום, אחרי שנקנה ונתקין אותם.

 

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם:

רמי רז
רמי רז

הבעלים ומנהל חברת רמי רז הנדסה בע"מ, עוסק בפיקוח וניהול פרויקטים מאז שנת 1984.
החברה מתמחה בתכנון ויישום מערכות חימום חשמלי לתעשייה, ניתוב צנרת ומכלים, מחליפי חום וגופי חימום טבולים, מחממי חביות, תכנון וייצור גופי חימום לאזורים בטוחים ומוגני פיצוץ.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

זקוקים לייעוץ מקצועי?
ליצירת קשר וייעוץ מקצועי >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן