אייקון פייסבוק English Version

אילו גופי חימום תעשייתים / מחליפי חום יחסכו לכם כסף

גופי חימום ומחליפי חום
תוכן עניינים

נושא בחירת גופי חימום ומחליפי חום תעשייתיים הוא משמעותי מאוד שכן מדובר על עלויות גבוהות הנפרסות על מספר רב שנים. כל חסכון באנרגיה, הפחתת עלויות תחזוקה והפחתה בעלות הגופים יכול להתבטא בעשרות, מאות ואף במיליוני שקלים. בשורות הבאות ננסה לשפוך קצת אור ולסייע לכם בבחירה מושכלת של גופי חימום ומחליפי חום.

 

איך בוחרים גופי חימום ומחליפי חום?

השאלה איך בוחרים גופי חימום ומחליפי חום מתייחסת לנושא העקרונות שצריכים להנחות אתכם ברכישת ציוד חשמל תעשייתי.

סביבה תעשייתית כאמור היא סביבה מורכבת, הרבה קורה בה ובמקביל.

לכן, באופן טבעי, יש נטייה להתיישנות ובלאי מואץ של החומר ולירידה ביעילותו, וכמובן גם צורך בתחזוקה מתמדת בו.

לפיכך יש להתמקד בבחירת מוצרים איכותיים, שתפוקתם מאבדת את המינימום האפשרי עם השנים, צריך לבצע את הרכישה עם מי שמבין את האתגרים ויודע לתכנן ולתכנן את כל המערכות הסובבות וכמובן להתייחס לסביבת העבודה.

אך זה לא הכל וישנם עוד מספר פרטים אותם פירטנו בשורות הבאות, קריאה מהנה.

 

בחירת גופי חימום ומחליפי חימום איכותיים

בתוך סביבת עבודה מאתגרת שכזאת, חשוב להשתמש בחומרים הנוחים והמתאימים ביותר, אלו שעונים על צרכי הפרויקט בצורה האופטימלית והאידיאלית ביותר. עיגול פינות בתהליכים מורכבים סופו להתבטא בבזבוז משווע של משאבים.

בחירה של גופי חימום איכותיים, אשר הותאמו באופן מדויק לתהליכים הדרושים הם אלו שיספקו לכם שקט נפשי, חסכון בעלויות ותפוקה גבוהה יותר. לא מתפשרים ומבינים כי (Tailor Made) הוא משמעותי מאוד.

בוחרים חומרים שמתאימים למשימה, אלו שיודעים ויכולים לעשות אותה היטב – ובו בזמן, מבקשים את המידה המינימלית ביותר של תחזוקה ועלויות שוטפות.

כך שאנחנו מקבלים את הטוב מכל העולמות, גם כלים חזקים ומתאימים, וגם עלויות תפעול מינימליות ככל האפשר.

העיקרון שמנחה אותנו בבחירת גופי חימום הוא ארץ מוצאם, כאשר ארה"ב, אירופה וקנדה הם הבחירות האיכותיות, אלו בהן יש תקנים מחמירים יותר ובקרת איכות גבוהה יותר.

 

הגדרת דרישות הפרויקט בתיאום עם מזמין יודע דבר

עקרון נוסף שמנחה אותנו הוא תהליך הליווי המוקדם, תיאום הציפיות והבנת מטרות הפרויקט. כאשר ניגשים לפרויקט חשמל תעשייתי עתיר משאבים, אתגרים וצרכים יש צורך בהבנה מדויקת של כל פרט ופרט בתהליך.

גופי חימום, סרטי חימום, בקרים, מחליפי חום ורגשי טמפרטורה – הם הכלים המדויקים שאנחנו רוצים שיהיו לנו בסביבה התעשייתית, ואנחנו רוצים שהם ייעשו היטב ויהיו מן המעלה העליונה. תכנון מפורט של כל המערכות הסובבות המעורבות בתהליך, הן מערכות הבקרה והן מערכות אספקת החשמל. כמובן כי יש צורך בהתקנה ויישום של המערכות, הפעלתם ותחזוקה שוטפת.

כאשר החברה שמוכרת אותן עוסקת קודם כל בתיאום ציפיות עם הלקוח, והגדרת דרישות בתאום עם המזמין אנחנו מבינים כי אנחנו בכיוון הנכון.

מה שיכול להמשיך לבחירת הציוד והאמצעים היעילים והמתאימים ביותר לקבלת תוצאות – כך שיש לנו בדיוק מה שאנחנו צריכים לביצוע המשימה, ושום שקל לא הולך לעבר מפרט שלא דורש זאת. וכמובן, תכנון לפרטי פרטים של מערכות סובבות לציוד כמו אספקת חשמל, מערכות בקרה, התקנת ויישום מערכות, הפעלה, הרצה ותחזוקה שוטפת. 

לשם כך נדרוש כי מי שילווה את הפרויקט, את התאמת הציוד ואת בחינתו בשטח יהיה מפקח חשמל, מהנדס חשמל מטעם החברה המוכרת, כזה שכבר התנסה בפרויקטים מורכבים שידע לזהות את הצרכים המדויקים.

 

בחירת מחליפי חום וגופי חימום בהתאם לסביבת העבודה

סביבת העבודה היא אחד המשתנים המשמעותיים ביותר בבחירת ציוד חשמלי תעשייתי. יש הבדל מהותי בין כלים המותאמים לסביבה מוגנת פיצוץ לבין גופי חימום לסביבה רגילה ללא סכנת פיצוץ.

 

כך גם כלים חזקים יכולים לשרת אותנו בקלות יתר, "ובמאמץ" מופחת גם במקומות כמו –

  • סביבות עבודה תעשייתיות 
  • מקומות שיש בהם אווירה קורוזיבית
  • סביבת עבודה בה יש פליטת אבק
  • מקומות עם קרינת שמש ישירה או כאלה הנתונים למפגעי מזג אוויר
  • אזורים שיש בהם תקני הגנה מפיצוצים

 

הבנת הערך הכלכלי – מחליפי חום חשמליים חסכוניים לאורך זמן

 

לדוגמה, במחליף חום חשמלי, בניגוד למחליף חום צינורות המסורתי – אין מגבלת אנרגיה, משמע אין חימום יתר. זוהי כבר דוגמה של כלי שעושה את תפקידו ביעילות – נותן את מירב התפוקה להשקעה.

כי הרי מה זה חימום יתר? זה כשהכלי לא יכול להכיל את החום יותר. המשמעות של זה היא שכל אנרגיה נוספת הזורמת אליו הולכת לאיבוד – זה מתבטא בעלויות הזרמת האנרגיה, או הפעלת הכלי – בלי תוספת תשואה, בלי תוספת רווח על השקעת האנרגיה שנועדה לתפעולו. זה לא קורה במחליף חום חשמלי, שלא עובד בשיטה הזאת ולכן כבר מתרחש חיסכון בעלויות.

 

כמו גם, במחליף חום חשמלי, ניתן לתפוס פחות שטח על רצפת הייצור – שכן מידותיו קטנות יותר – המשמעות היא שניתן להשתמש באותו חלל לשימושים אחרים – עניין שכבר חוסך כסף, לאור זה שעלות השכרת ותפעול סביבת הייצור היא קבועה, ולכן כל אפשרות לפנות חלק משטח רצפת הייצור לפונקציות נוספות למעשה מייצר תשואה על ההשקעה הזאת.

 

בנוסף, במחליף חום חשמלי – ישנה קרוב ל-100% יעילות בהתמרת אנרגיה חשמלית לחום. יעילות מחליף החום אינה יורדת עם הזמן, כפי שקורה עם הפתרונות המסורתיים שאינם עובדים בתקן דומה. המשמעות היא שעל כל פעולה של המכשיר – יש תשואה כמעט מדויקת ושלמה, שנשארת כך לאורך זמן. 

 

קבלת מעטפת כוללת של פתרונות

במרבית המקרים איננו רוכשים רק גוף חימום תעשייתי או מחליף חום איכותי אלא אנחנו רוצים לקבל מעטפת כוללת של פתרונות המתאימים לצרכים, לרצונות ולאתגרי הפרויקט שלנו.

מי שידע לספק לנו ציוד חשמלי איכותי, להתאים אותו במדויק אלינו, לספק פיקוח עליון וצמוד ולוודא כי הכול מתנהל על פי התכנון עם יעילות אנרגטית, תחזוקה פשוטה וקיצור זמני השבתת הייצור הוא הכתובת בשבילנו.

מודים לכם על הקריאה ומזמינים אתכם להתייעץ אתנו בכל שאלה – 'רמי רז הנדסה' מתמחים במתן פתרונות טכנולוגיים יישומיים וחדשניים לתחום גופי החימום.

רמי רז
רמי רז

הבעלים ומנהל חברת רמי רז הנדסה בע"מ, עוסק בפיקוח וניהול פרויקטים מאז שנת 1984.
החברה מתמחה בתכנון ויישום מערכות חימום חשמלי לתעשייה, ניתוב צנרת ומכלים, מחליפי חום וגופי חימום טבולים, מחממי חביות, תכנון וייצור גופי חימום לאזורים בטוחים ומוגני פיצוץ.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

זקוקים לייעוץ מקצועי?
ליצירת קשר וייעוץ מקצועי >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן