אייקון פייסבוק English Version

מחוללי קיטור

מחוללי קיטור
תוכן עניינים

אנו מספקים מעטפת כוללת של פתרונות לתעשיות שונות: מחוללי קיטור חשמליים בהתאמה אישית, שירותי ניהול פרויקט, הפעלה ומסירה של המערכות לייצור ועוד מגוון רחב של פתרונות. מחוללי הקיטור שלנו עמידים, ניתנים להתאמה אישית, חסכוניים ומתאימים לתעשיות שונות כגון: תעשיית הכימיה, התרופות, המזון והקוסמטיקה ועוד. הינה כל מה שחשוב לדעת על מחוללי קיטור חשמליים ועל השימושים השונים שלהם בתעשייה.

 

מהם מחוללי קיטור?

מחוללי קיטור חשמליים הם מכשירים המשתמשים באנרגיה חשמלית להפקת קיטור ומשמשים ליישומים תעשייתיים שונים.

איך הם עובדים? בפשטות. מחוללי הקיטור מחמים מים עד לנקודת רתיחה, אוגרים את האדים שנוצרו בתהליך החימום בתא ייעודי ומשתמשים בהם לצרכים שונים ולתהליכי ייצור מגוונים.

בניגוד למחוללי קיטור המופקים בנפט או בסולר, מחוללי קיטור חשמליים אינם פולטים מזהמים לאטמוספרה, מונעים סכנה לזיהום סביבתי ושומרים על הסביבה. אדי הקיטור מופקים בכוח החשמל וחוסכים במשאבים מתכלים ובעלויות ייצור.

אומנם כוח הקיטור אינו דבר חדש בתעשייה, אך השימוש באנרגיה חשמלית לצורך הפקתו הוא הבשורה הטובה ביותר שהקדמה הביאה לתעשייה העולמית בכלל והישראלית בפרט. הקיטור נחוץ לקידום תעשייה מוכוונת קיימות למען עתיד האנושות והפלנטה.

 

מחוללי קיטור תעשייתיים

 

מחוללי קיטור תעשייתיים

מחוללי קיטור חשמליים הם גופי חימום הטבולים בתוך מכלי לחץ המכילים מים. כשהם מופעלים הם מחממים את המים, מפיקים מהם אדים ואוגרים אותם בתא ייעודי.

הלחץ במכלים נשלט כדי לווסת את כמויות הקיטור שנפלט מהמכלים. הקיטור שמופק בתהליך החימום ונפלט ממכלי הלחץ מייצר חום במערכות תעשייתיות שונות. הוא מניע קווי ייצור, מחמם צנרת תוך מבנית או תת-קרקעית ועוד.

 

מחולל קיטור חשמלי

 

מחולל קיטור חשמלי

מחולל קיטור חשמלי משמש תחומי תעשיה רבים כמו תעשיית המזון, תעשיית התרופות, תעשיית כימיקלים, תעשיית הטקסטיל ואף תעשיית החשמל.

הוא שימושי במיוחד בתהליכי ייצור המחייבים שימוש בקיטור נקי ובקרת טמפרטורה מדויקת.

מחוללי הקיטור החשמליים עדיפים על מחוללי הקיטור המסורתיים המופקים בנפט או בסולר, ויש לכך כמה סיבות:

 1. הם קומפקטיים ואידיאליים להתקנות במקומות קטנים, צפופים ומוגבלים.
 2. הם יעילים בהרבה כיוון שהם מחממים רק את כמות המים הנדרשת לכל תהליך ייצור ובכך מפחיתים את צריכת האנרגיה ומוזילים את עלויות החשמל.
 3. מחוללי קיטור חשמליים מפיקים קיטור במהירות רבה ובטמפרטורה קבועה. ולכן הם מתאימים מאוד ליישומים שמחייבים שימוש בקיטור טהור ממקור אמין, כמו, למשל, בתהליכי עיקור תעשייתיים.

 

מבנה של מחולל קיטור חשמלי

שרטוט טכני של מחולל קיטור חשמלי

כך נראה מבנה כללי של מחולל קיטור חשמלי:

  1. לוח בקרה
  2. מתגים ומד לחץ
  3. בקרת מפלס
  4. מד כמות ויזואלי
  5. משאבת הזנה
  6. כניסת רשת הזנה
  7. שסתום בטיחות
  8. פתח יציאת קיטור
  9. אבטחת מפלס
  10. מערכת טיהור מלחים
  11. מערכת להסרת נוזלים מרחפים (כולל בוצה שנוצרת במי הדוד)

 

בסרטון ניתן לראות דוד קיטור חשמלי מבית Pirobloc S.A, דוד קיטור חשמלי זה מצויד בכל רכיבי הבקרה והבטיחות הנדרשים כגון: ארון בקרה ופיקוד חשמלי, משאבת הזנת מים, מפלסים, מתגי לחץ ועוד. ההספק של דוד הקיטור החשמלי נע בין 25 קילוואט ל-200 קילוואט, כלומר ייצור קיטור בין 35 ל-300 קילוגרם לשעה. לחץ השירות הסטנדרטי המרבי הוא 8 בר (טמפרטורת עבודה עד 180 מעלות צלזיוס). דוד קיטור חשמלי זה מיועד בעיקר לתעשיית הכימיה, התרופות, המזון והקוסמטיקה.

 

העתיד טמון באנרגיה החשמלית

מחוללי קיטור חשמליים מציעים פתרונות אמינים וחסכוניים לתהליכים תעשייתיים רבים. הם מספקים קיטור קבוע ומבוקר תוך צמצום צריכת האנרגיה והפחתת עלויות התפעול. הם מחליפים ביעילות את מחוללי הקיטור שמופעלים בנפט או בסולר ומזהמים את הסביבה.

האנרגיה החשמלית שנדרשת להפקת קיטור אינה מלווה בפליטת מזהמים לסביבה. השימוש בה חוסך בעלויות. המערכת החשמלית להפקת הקיטור בטיחותית בהרבה מהמערכות המסורתיות כיוון שאינה נתונה לסכנת התלקחות.

מחוללי קיטור חשמליים לא רק חוסכים כסף ואנרגיה ומונעים נזקים סביבתיים חמורים, הם גם מאיצים את תהליכי הייצור ומאפשרים עבודה חלקה, זורמת ומהירה בקווי הייצור במינימום תקלות ובלי חשש בטיחותי בעבודה.

 

כמה זה עולה?

מחוללי קיטור חשמליים מייצרים קיטור בעלויות נמוכות ביחס למחוללי קיטור שמופעלים בנפט או בסולר. ייצור של טון קיטור במערכות החשמליות עולה מאה שקלים לעומת שלוש מאות או ארבע מאות שקלים לטון קיטור המופק במערכות שעובדות בנפט ובסולר. ההבדלים בעלויות של ייצור הקיטור מעודדים את התעשייה הישראלית בכללותה לעבור לאנרגיה חשמלית ולהוביל אותה ואת התעשייה העולמית לתהליכי ייצור ברי-קיימא למען האנושות והסביבה.

 

מחולל קיטור תעשייתי

 

מחוללי קיטור חשמליים בהתאמה אישית ברמי רז הנדסה

חברת רמי רז הנדסה בע"מ מספקת מעטפת כוללת של פתרונות: מחוללי קיטור בהתאמה אישית בהתאם לצורכי התעשייה של הלקוח, שירותי ניהול פרויקט, פיקוח חשמל, פיקוח עליון, פיקוח צמוד, ייצור גופי חימום, הפעלה ומסירה של המערכות לייצור ועוד.

מעוניינים לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית למחולל קיטור חשמלי? צרו אתנו קשר.

רמי רז
רמי רז

הבעלים ומנהל חברת רמי רז הנדסה בע"מ, עוסק בפיקוח וניהול פרויקטים מאז שנת 1984.
החברה מתמחה בתכנון ויישום מערכות חימום חשמלי לתעשייה, ניתוב צנרת ומכלים, מחליפי חום וגופי חימום טבולים, מחממי חביות, תכנון וייצור גופי חימום לאזורים בטוחים ומוגני פיצוץ.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

זקוקים לייעוץ מקצועי?
ליצירת קשר וייעוץ מקצועי >>

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן